Hotovej ráj

Amen.

Hana Pejřimovská

Mistři sebeklamu. Chceme vidět věci takový, jaký nejsou. Hezčí, čistější, milejší, pozitivnější, krásnější. Postujeme co nejdokonalejší fotky na instagram, ukazujeme svůj life-style, jedinečnej, originální, fancy. Skvělý vztahy, skvělý jídlo, běhám, cvičim, právě jsem si nechala udělat novou kérku, heč. Závist? Jasně. Jsme v centru dění. Nic nám nesmí uniknout. Všeho se zúčastníme, o všechno máme zájem, o všem víme. Tisíc akcí denně. Nestíháš to? Nežiješ. Sledujeme příběhy, který neexistujou, žijeme životy, který nejsou. Nechceme smrdět, potit se, menstruovat, šedivět ve třiceti, mít vrásky, umírat, ani rodit postižený děti, ale ani jedno z toho se nám nedaří.

Baví nás to. Vytvářet blejskavý životy, chlubit se hadrama, dárkama, co jsme dostali od našich poloviček, jsme sexy couple, máme to, co vy ne, tak žárli. Nesdílíme věci o obyčejnech dnech, bordelu v pokoji, špinavejch hadrech, nemocnejch prarodičích, ochablym svalstvu, prázdný lednici, šedivym sídlišti, na kterym jsme vyrostli. Proč taky? Útěk je přitažlivější. Tvoříme umělou realitu, bavíme…

View original post 139 more words

2 comments

  1. Jiný názor – nemám ani jedno z uváděných – mám reálný život. Upozorňuji, že na jmenovaných a mnoha dalších místech jsem byla. Přesto nevím, co je na prodeji hranolků špatného. To bych musela začít u toho, že vůbec vzniklo muzeum, že vydělávají na vstupném … Život prostě jde dál – a míra piety se opravdu neodvíjí od velikosti místa.

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s