Trojmezí

Včera jsme vyrazili na oběd do Jablunkova s vidinou, že konečně po víc než roce objevíme místo, kde se stýkají tři země: Česko, Slovensko a Polsko. Pizzerii Verdi v boční uličce jablunkovskýho náměstí nemůžu doporučit, neb vývar stál za psí štěk a zbytek byl mastnej, až se zlučník mohl přetrhnout.

Do Hrčavy jsme dorazili skrze různý kotáry a cestičky v kopcích (projeli jsme i nejvýchodnější cíp Česka). Podle značek jsme docela snadno vyrazili k Trojmezí. Cesta parádní, jen v poslední třetině se značně svažuje do údolí, který je na slovenské straně překlenutý nejvyšším dálničním mostem ve střední Evropě (tuším 84 metrů). Nepřipravené nás zastihla žízeň, proto jsme se cestou zpátky vydali po odbočce do slovenské Čierne, kde nám nalili kofolu za tvrdou měnu, koruny. Cesta zpět už pak byla brnkačka, jen to převýšení značně projelo moje plíce.

Výlet se, myslím, vydařil. Příště ale opět musíme vyrazit ve všední den, abysme si mohli krajinu užít zcela sami a v tichosti, bez pokřikování dětí a neukázněných turistů.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_7e4UNADJUSTEDNONRAW_thumb_7e6

Snímek obrazovky 2017-09-10 v 13.09.52

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s