TransOVA

Už delší dobu mi moje radary hlásily, že jeden človíček v mým okolí by mohl být buzi. Nedal jsem ale nic znát, na co taky, a čekal jsem.

Náznaků přibývalo. Všechny byly ale zastřený, pro nezkušený oko sotva postřehnutelný. Až jsem do toho šel prsama a pozval ho na drink. Nalil jsem do něho pár panáků a napřímo se ho zeptal. Nebyl nikterak zaskočenej, odpověděl, že je to ještě o něco složitější.

Ludva není Ludva. Je Petrou. Subtilní ženou ve velkým mužským těle. To překvapilo mě. Nevěděl jsem honem, jak reagovat. V baru byl kravál, tak jsme po pár dnech šli na kafe. A Petra se rozvyprávěla. Zajímavý, smutný a pro mě osobní. Zatím se nikomu příliš nesvěřila, jen pár nejbližším kamarádům. Cítí strach a nejistotu, neví přesně, o co jde a jak s tím naložit. Tahle část rozhovoru mě vrátila do časů, ve kterých jsem před coming outem stál sám. Dost nepříjemná věc, která mi přinesla úlevu a vysvobození od lží. Petře jsem nastínil svůj příběh, snažil jsem se jí předat aspoň kousek svých zážitků, ačkoli jsou v ledasčem jiný. Buzi a trans přece jen není totéž… Zaplatili jsme a Petra celá rozveselená a povznesená odkráčela do sněhové chumelenice, odkud mi pak psala, že moc děkuje.

Co z toho plyne? Pro mě rozhodně, že jsem dobře udělal, že jsem ovládl svoje tendence dát na první dojem. Pro všechny myslím, že je potřeba naslouchat a slyšet, protože jsou věci, který jsou za horizonty představivosti, a přesto se dějí. Já se třeba nedovedu moc vcítit do ženy v muži, která je uvězněná a nemůže dělat to, co dělat chce. Snažím se tomu ale přijít na kloub a šetřím kritikou nebo předčasnými závěry. Kdo totiž ví, kdy bude sám potřebovat citlivej přístup, že.

FB-How-to-Pay-for-Expensive-Transgender-Surgeries.png

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s